Mój Koszyk
Infolinia: 517 517 580
Kategorie
SM MegaMenu
Szukaj

Kilka słów o tym, co to jest stacja dokująca, kiedy ją używać i dlaczego warto ją posiadać

Podłączysz więcej!

Stacja dokująca staje się coraz bardziej popularna jeżeli mowa o urządzeniach, które poprawiają nasz komfort pracy przy laptopie i otwierają zupełnie nowe możliwości. Jej głównym atutem jest możliwość podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych (drukarka, monitor, klawiatura i inne), co wcześniej mogło być problematyczne ze względu na ograniczoną liczbę portów. W stacji dokującej można liczyć najczęściej na gniazda USB, LAN, DVI, pod słuchawki, pod mikrofon, LPT, COM, PS/2.

Oszczędzaj czas

Wyobraźmy sobie sytuację, w której z laptopa korzystamy nie tylko w domu, ale również zabieramy go ze sobą czy to do pracy, czy na przykład na uczelnię. Po powrocie ponowne podpinanie pod niego wszystkich urządzeń jest bardzo uciążliwe, prawda? Stacja dokująca sprawia, że ten etap możemy zupełnie pominąć. Mając podłączone do niej wszystkie niezbędne peryferia, oszczędzamy mnóstwo czasu, bo ponowne korzystanie z laptopa w domu wymaga jedynie wpięcia go w stację dokującą. Problemem przestaje być również konieczność podłączania zasilacza do ładowania – raz wpinamy do stacji dokującej i nie musimy więcej się o to martwić.

Dzięki stacji dokującej możemy korzystać z laptopa także tak, jak ze stacjonarnego komputera. Podpinamy do niej monitor, myszkę i klawiaturę i już. To naprawdę takie proste. Połączenie funkcjonalności i swobody działania. Teraz nasz „komputer” jest jednocześnie mobilny i nie musimy się martwić przenoszeniem danych, by skorzystać z nich poza domem.
Warto się zastanowić czy zależy nam na rozwiązaniu, które naprawdę ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli tak – stacja dokująca okaże się niezbędnym elementem wyposażenia umożliwiającym pracę z laptopem na zupełnie nowym, lepszym poziomie.

Dopasuj stację dokującą do swojego laptopa

Gdy decyzja dotycząca zakupu stacji dokującej została podjęta (wierzymy, że teraz już nie masz wątpliwości, że warto) należy wybrać taki model, który będzie kompatybilny z laptopem. W naszej ofercie znajdziesz stacje dokujące do wielu różnych modeli. Nie jesteś pewny jaka stacja dokująca jest odpowiednia do Twojego laptopa? Sprawdź na stronie przedmiotu lub skontaktuj się z nami - doradzimy!

więcej informacji o stacjach dokujących »

Brak produktów spełniających kryteria.