Mój Koszyk
Infolinia: 517 517 580
Kategorie
SM MegaMenu
Szukaj

Wielkość, wygląd, a może waga? O tym, co jest ważne przy zakupie torby do laptopa

Pewnie nie będziesz zdziwiony, gdy napiszemy, że wybór torby do laptopa zależy tak naprawdę od tego, czego potrzebujesz i w jakich sytuacjach będzie Ci potrzebna. Trudno więc mówić o tym, co jest najważniejsze przy zakupie – z przyjemnością jednak podpowiemy co może być ważne. Ty zdecyduj co dla ciebie liczy się szczególnie.

Dobierz wielkość torby i wagę

Jeżeli zależy Ci, aby Twój laptop był bezpieczny (a zależy, prawda?) wybierz taki rozmiar torby, który będzie do niego odpowiednio dopasowany. Kierować się należy w tym przypadku rozmiarem matrycy, dbając, by torba nie była za mała (cóż, zwyczajnie nie zmieścimy wówczas naszego sprzętu) ani za duża (mniejsza ochrona ze względu na możliwość przesuwania się w niej laptopa). Drugim elementem jest waga – im niższa, tym lepiej dla naszego komfortu. Przy częstym noszeniu laptopa (na przykład do pracy czy szkoły) naprawdę możemy to odczuć.

Ilość kieszeni, materiał i wykończenie

Być może potrzebujemy torby po to, by zmieścić w niej na czas transportu jedynie laptopa i zasilacz – wówczas duża ilość kieszeni będzie zbędna. Więcej miejsca i przegródek może okazać się jednak konieczne, gdy chcemy umieścić w niej także inne przedmioty, na przykład dokumenty czy przybory do pisania. Tu pomocne może się okazać przygotowanie i ułożenie przed sobą wszystkiego, co mamy zamiar w torbie nosić. To pozwoli nam ocenić, na ile rozbudowany model będzie odpowiedni.
W kwestii materiału chodzi przede wszystkim o jego wytrzymałość na różne sytuacje. We wnętrzu powinien on odpowiednio chronić nasz sprzęt, a nawet amortyzować ewentualne wstrząsy (stosuje się czasami specjalne pianki i dodatkowe zapięcia, które mogą w tym pomóc). Dobrze, gdy zewnętrzna część zabezpiecza sprzęt przed deszczem czy ostrym słońcem, ale na ile będzie to kluczowe zależy od tego, czy często nosimy torbę na świeżym powietrzu. Jeżeli często podróżujemy komunikacją miejską świetnym rozwiązaniem mogą się okazać specjalne narożniki. Tym, na co jeszcze warto zwrócić uwagę są rodzaje zapięć i mocowań.

Noś torbę wygodnie

Solidne uchwyty to podstawa – nie tylko muszą bez problemu wytrzymywać ciężar spakowanych przedmiotów, ale też zapewnić komfort noszenia, odpowiednio dopasowując się do ręki. Często spotykane są także torby z paskiem na ramię, w których istotna będzie możliwość jego regulacji.

Wygląd ma znaczenie

Czasami większe, a czasami zupełnie niewielkie, ale jednak fajnie, gdy torba do laptopa podoba się nam również wizualnie, prawda? Tutaj myślami trzeba wrócić do sytuacji, w których będziemy jej używali, abyśmy mogli zdecydować czy postawić na klasykę i elegancję czy raczej pójść w zupełnie inne klimaty.

więcej informacji o  torbach do laptopów »